Napisz do nas! kontakt@gastrobanda.com
Dziennik Zachodni Michal Wawro
Znany śląski szef kuchni Michał Wawro zmienia menu Zdrowej Krowy. Nowe propozycje wege i bez glutenu. Kto się skusi? 1

Już od poniedziałku 13 lutego w menu sieci restauracji Zdrowa Krowa znajdą się nowe autorskie propozycje roślinnych zamienników mięsa, które zostały opracowane przez generalnego szefa kuchni – Michała Wawro. Warto nadmienić, że to postać znana w świecie śląskiej gastronomii. Przez lata Michał Wawro sprawował funkcję szefa kuchni w restauracjach w Jankowicach (powiat rybnicki). Niedawno został nagrodzony tytułem „New silver chef for 2023”, nadawanym przez organizację Best of Gastronomie International, działającą w 170 krajach i zrzeszającą 250 000 szefów kuchni z całego świata.

– Naszych nowych roślinnych zamienników, czyli wołowiny i kurczaka do burgerów oraz kurczaka w kawałkach do sałatek i wrapów, nie znajdziecie w żadnej innej restauracji, ani sklepie. Wszystkie produkty zostały starannie opracowane przeze mnie wraz ze specjalistami marki Better Food z najlepszych składników dostępnych na rynku. Dzięki temu są unikatowe, a ich smak to uczta dla ciała i duszy! Wierzcie mi – nie bez przyczyny nawet mięsożercy „nabierają” się na smak tego roślinnego mięsa – mówi Michał Wawro.

W menu również pozycje bez glutenu

Razem z poszerzeniem oferty wege w menu sieci restauracji pojawi się propozycja dla osób z różnych przyczyn unikających glutenu. Od najbliższego poniedziałku goście będą mieli możliwość zamiany zwykłej bułki do burgera na bułkę bezglutenową (jasną lub ciemną). Klienci restauracji mogą też przy zamówieniu zamienić bułkę na bułkę ketogeniczną, pieczarkę portobello lub awokado.

– To idealna opcja dla osób unikających w swojej diecie glutenu. Oczywiście burger z bułką bezglutenową wykonywany będzie w innym miejscu niż zwykły burger. To istotne, ponieważ z racji występowania glutenu w lokalu, w tych burgerach również mogą występować jego śladowe ilości – dodaje Michał Wawro.

Jeżeli Ty także chciałbyś wprowadzić do swojej restauracji produkt unikatowy – stworzony specjalnie na potrzeby Twoich Gości oraz zadbać o jego szeroką komunikację w mediach – napisz do nas!

Przeczytaj cały artykuł:

https://dziennikzachodni.pl/znany-slaski-szef-kuchni-michal-wawro-zmienia-menu-zdrowej-krowy-nowe-propozycje-wege-i-bez-glutenu-kto-sie-skusi/ar/c1-17270979